chleb na zakwasie polecam

Czy wypada odczytywać tę lekturę, żeby zdobyć druhów? A z jakiej przyczyny nie miałbyś poznać trybu najlepszego wygrywający ziomków, jakiego kiedykolwiek znał świat? Kim jest? Możesz natrafić go na drugi dzień na ulicy. Kiedy znajdziesz się w odległości dziesięciu stóp od niego, zainicjuje merdać chwostem. A chleb ekologiczny łódź jeśli capniesz się, ażeby go pogłaskać, omal nie wyskoczy ze karnacje, żeby ci okazać, jak bardzo de miłuje. I możesz być pewien, iż nic się za tym uczuciem nie kryje: nie chce ci nic zbyć ani nie chce się za dębie oddać.

Czy kiedy tylko nadeszło ci do makówki, że pies jest jedynym zwierzędem, które nie musi wypracować na własne zachowanie? Kura toleruje jajca, raszpla daje mleko, a kanarek musi śpiewać. Piesek zyskuje na życie przysparzając ci tylko jedno: miłość. Kiedy miałem pięć lat, chleb dla diabetyków ojdec kupował mi za 15 centów małego rdzawego bachora. Był on światłem i radością mego dziedństwa. Każdego popołudnia plus minus czwartej siadał na gumnu i wlepiał własne niebiańskie oczy w śdeżkę. Skoro tylko usłyszał mój głos bądź dostrzegł mnie dągnącego za sobą po piasku worek, miotał się pędem pod górę, żeby pozdrowić mnie skacząc z radości i szczekając w prawdziwym uniesieniu. Tippy był moim nieodłącznym towarzyszem przez pięć lat.

Potem nadeszła katastrofalna noc, której w żadnym wypadku nie zapomnę. Zginął od grzmotu 10 stawek ode mnie. Śmierć Tippy7 ego była klęską mojego dziecięctwa. Ty nigdy nie czytałeś książek o psychologii, Tippy. Nie musiałeś. Wiedziałeś dzięki jakiemuś świętemu popędowi, że chleb bez glutenu więcej przyjaciół można zdobyć przez dwa miesiące okazując ludziom prawdomówne zaintrygowanie niż poprzez dwa lata próbując dokonać, by ludzie zaciekawili się tobą. Niech mi wolno będzie to powtórzyć: Można osiągnięć więcej kompanów w dągu dwóch miesięcy zwyczajnie interesując się innymi ludźmi niż w ciągu dwóch lat częstując zainteresować innych ludzi sobą. A jednak równie nierzadko jak ja spotykasz ludzi, którzy łażą przez życie usiłując wszelkimi sposobami zwrócić na siebie czujność. Niewątpliwie, to do niczego jedynek kieruje. Ludzie nie interesują się tobą. Nie interesują się też mną. O każdej porze dnia i nocy interesują się tylko i wyłącznie sobą chleb ekologiczny. isania opowiadaB-,Podczas kursu mieliśmy zajęda z redaktorem jednego -x najpoczytniejszych tygodników.

Powiedział nam wtenczas, iż spomiędzy tuzinów opowiadań, które codziennie przewijają się przez jego biurko, może po przewertowaniu kilku ustępów wyłowić te, których pisarz miłuje ludzi. „Jeśli autor nie lubi ludzi, ludzie nie będą adorować jego opowiadań" — zakomunikował. Ten wyrobiony adiustator dwukrotnie rozbijał swój wykład, aby przeprosić nas za prawienie aforyzmów. „Przemawiam do was jak wasz kaznodzieja. Lecz pamiętajcie, że muside ciekawić się innymi ludźmi, o ile chcede odnieść sukces pisząc opowiadania." Jeśli jest to rzeczywistość w odniesieniu do prozy, możesz być pewien, że jest to również realność w przypadku kontaktów z żywymi ludźmi. Przebyłem wieczorową porą w konfekcji Howarda Thurs-Tona, kiedy po raz zeszli wynurzył się on na Broad-Wayu. Thurston był niekoronowanym władcą ma gików. Przez 40 lat podróżował po pełnym kraju tworząc iluzję, zdumiewając publikę i zapierając jej oddech w piersiach. Za bilety na jego pokazy uiściło przeszło 60 milionów ludzi, co przyniosło mu profit w wysokości przeszło 52 milionów zielonych.

Wezwałem chleb na zakwasie łódź magnata Thurstona, żeby zdradził mi sekret swojego tryumfu. Z pewnością nie zawdzięczał go szkole, gdyż jako mały młodzik uciekł z domku i został szlają. Podróżował „okazjami", sypiał w stogach rozprzestrzeniana i szedł od domku do domu, by zdobyć padnięcie. Czytać nauczył się spoglądając z okien ciężarówek na kierunkowskazy. Czy posiadł jakąś rzadką wiedzę co się tyczy magii? Nie. Zakomunikował mi, że zapisano o niej setki lektur i wielu ludzi znało ten problem tak dobrze jak on. Aczkolwiek dwie rzeczy różniły go od innych. Na początek, chleb o niskim indeksem glikemicznym umiał w świetle reflektorów ukazać swoją indywidualność. Był mistrzem. Znał przyrodę ludzką.

Wszyściuśko, co robił na scenie — gesty, melodia, każde wzruszenie brwi — było dokładnie wyreżyserowane i wyćwiczone, a ruchy >> miał opracowane co do chwileczki. Aczkolwiek nadto Thurston naprawdę interesował się ludźmi. Ogłosił mi, iż całego szeregu magików stojąc przed publicznością sądzi w duchu: „Oto jest przede mną hałastra idiotów, kupa wałów. Poczynię ich wszystkich w konia." Thurston miał bezwzględnie inne podejście. Wyznał mi, że zawsze wychodząc na estradę powtarzał sobie: „Jestem wdzięczen tym ludziom, iż przybyli mnie zobaczyć. Dzięki nim mogę zarabiać na życie w całkiem dopuszczalny sposób. Dam im z siebie wszyściuśko, na co mnie stać." Powiedział, że w żadnym razie nie nastąpił przed widownią nie powtarzając sobie wcześniej: „Kocham moją publiczność. Miłuję moją publiczność." Głupkowate? Surrealistyczne? Masz prawo zdrowy chleb mniemać, co chcesz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “chleb na zakwasie polecam”

Leave a Reply

Gravatar